Dôležité víťazstvo pre tenisových mužov z BW Soest

Aktualizované: 06/05/11 - 21:32

boji

SOEST ▪ Tenisoví muži z Blau-Weiß Soest urobili veľký krok k vypadnutiu. Proti dnu regionálnej ligy Bielefeld TTC v nedeľu oslávil svoje druhé víťazstvo v sezóne na vlastný popol. Na druhej strane, ženské mužstvo vo vestfálskej lige nemalo šancu, ktoré jasne prehralo 3: 6 s vedúcou Union Münsterovou, ale napriek tomu dokázalo zostať hore, pretože Hüls prehral svoju hru.

Muži, Regionálna liga: BW Soest - Bielefelder TTC 7: 2 Soesterovské trhliny začali veľmi dobre. Alexander Schweizer predviedol veľmi dobrý výkon a zvíťazil 6: 1 a 6: 1 nad Bastianom Kochom, ktorý urobil príliš veľa chýb. Florian Stephan bol tiež presvedčivý po celej čiare a v druhom sete ho nedráždil ani prvý dážď, ani brejk proti sebe. Za stavu 6: 3 a 6: 3 si bol istý, že porazil Kevina Kaczynského.

Florian Lemke hral od začiatku veľmi sústredene proti Andreasovi Kruzovi. Za stavu 3: 3 urobil brejk, ktorý bol rozhodujúci pre prvý set. Po dažďovej prestávke v druhom sete za stavu 2: 1 a 15:30 získal dva veľmi dobré returny; urobil brejk na 3: 1. "Takto som vytiahol súperov zub," povedal.

Potom musel zranený Jens-Hendrik Hörmann pripustiť bod Bielefeldu proti Felixovi Haumannovi. "V prvom sete nemal šancu." V druhom sete zaostával o 1: 4, rozbehol sa na 3: 4, mal šance na 3: 5, ”uviedol tréner Peter Osthoff. Nakoniec ale musel uznať prehru 3: 6 a 3: 6 po obrane proti trom mečbalom.

Robert Messling nemal prvé podanie kvôli natiahnutiu svalov, ale napriek tomuto handicapu sa bravúrne prebojoval k výhre 6: 4, 6: 4 proti Lennartovi Beckhausovi. V zápase zvíťazil Philipp Karwasz, ktorý v prvom sete prekonal Sebastiana Lindu (6: 0), v druhom sete zaostával, ale zápasovou prestávkou dokázal zabrániť brejkom na 5: 5. Po dažďovom prerušení odohral ďalšie dve hry a upravil na 5: 1.

Po prijatí rozhodnutia ponúkol Bielefeld vzdanie sa štvorhry 1: 2; ponuka, ktorú spoločnosť „Blau-Weiß“ s radosťou prijala s ohľadom na zranenia, ktoré utrpeli Hörmann a Messling.

BW Soest: Karwasz 6: 0, 7: 5; Štefan 6: 3, 6: 3; Mosadz 6: 4, 6: 4; Lemke 6: 3, 6: 2; Hörmann 3: 6, 3: 6; Švajčiari 6: 1, 6: 1, v Soeste zdvojnásobili 2: 1.

Ženy, Westfalenliga: TC Union Münster - BW Soest 6: 3. V hre, ktorá pre stôl nie je dôležitá, sa ženy Soestovej dostali z aféry dobre a ťažilo zo zranenia najlepšej hráčky Rie Sabayovej. Svoju dvojhru musela prerušiť proti Vanessa Today za stavu 4: 6, 2: 3 a neskôr nenastúpila za štvorhru s Tinou Kötterovou. Katharina Heringová predtým predviedla silný výkon v jednotlivcovi proti Kötterovej a zvíťazila v troch setoch. „Obrovský úspech Kathariny,“ hovorí trénerka Judith Sprenger.

Jana Hückinghaus priniesla

Prehliadky nie

Jana Hückinghaus nepriniesla domáce zájazdy proti Jane Albers v oboch setoch a tesne prehrala. Možnejšia bola aj tesná dvojsetová prehra Franzisky Köhlerovej proti Carle Lindlarovej, ktorá jej však chýbala trénujúca od aktívne aktívnej Sprengerovej, prvý set vyhrala jednoznačne, v treťom sete 4: 1 a 5: 3 proti Margarete Pelsterová sa cez to nemohla dostať. Na druhej strane chorľavá Anne Marie Popovici nemala šancu proti silnej Deborah Döringovej. Preventívne sa Popovici v polovici prvého setu vzdal aj double so Sprengerom. Keďže štvorhru presunuli do haly kvôli dažďu, nemali Hering/Köhler proti rýchlohrajúcemu Albers/Döringovi žiadnu šancu. ▪ ru

BW Soest: Dnes súper v úlohe 6: 4, 3: 2; Sleď 2: 6, 6: 4, 6: 4; Hückinghaus 4: 6, 4: 6; Koehler 4: 6, 4: 6; Popovici 2: 6, 2: 6; Sprenger 6: 1, 4: 6, 5: 7; Dnes/Hückinghaus bez boja; Hering/Koehler 2: 6, 0: 6; Popovici/Sprenger úloha Soest.