Champions Hockey League: Mníchov otočí Salzburg a postupuje do finále

Rozhodnutie v dueli dvoch klubov Red Bull v semifinále hokejovej ligy majstrov: Mníchov je vo finále vďaka výhre 3: 1 v Salzburgu.

champions

Red Bull Salzburg vypadol v stredu v semifinále hokejovej Ligy majstrov (CHL). Rakúski šampióni prehrali v druhej časti semifinále na vlastnom ľade so „sesterským klubom“ Red Bull Mníchov 1: 3 (1: 2,0: 0,0: 1) po tom, čo sa prvý duel v Mníchove minulý týždeň skončil 0: 0. Nemecký klub sa vo finále 5. februára vo Švédsku stretne s Frölundou Göteborg.

Na jednej strane by sa dalo prehre Salzburgu vyhnúť, na druhej strane pred ľadovou arénou, ktorá bola vypredaná 3 400 divákmi, pôsobil mníchovský tím, ktorý bol posiaty niekoľkými olympijskými finalistami, tvrdo a defenzívne veľmi silno. Alexander Smoking Forest mal domáci tím po hracom čase 13:26 minúty po prípravných prácach od Alexander Pallestrang sa ujali vedenia, ale pred prvou prestávkou zaostali.

Pozy: „Druhý cieľ bol pre nás jedom“

Sa prvýkrát stretli Maximilián Kastner 3:03 minúty pred koncom úseku, iba šesť sekúnd pred sirénou predbežne rozhodol Yannic Seidenberg. „Mníchov má veľmi dobré mužstvo, ale druhý gól bol pre nás jedom,“ povedal po zápase tréner Salzburgu Greg Poss. Jeho tím sa samozrejme pokúsil priblížiť v ďalšom priebehu, ale koncentrovanú obranu súpera sa v druhej tretine nepodarilo prekonať aj napriek nadváhe.

V záverečnom úseku to bolo podobné, ale postupne aj domácim dochádzal vzduch a čoraz viac pasov nedorazilo. Konečné rozhodnutie urobil Patrick Hager 10:01 minúty pred koncom. Nakoniec to nepomohlo ani salzburským „policajtom“, v záverečnej fáze opäť veľmi silnému brankárovi USA Stephen Michalek v prospech ďalšieho hráča v poli z ľadu.

Mali sme super sériu, vyhrali sme proti najlepším tímom v Európe. Budúci rok máme ďalšiu šancu.

Salzburg hrdý na sezónu hokejovej ligy majstrov

„Len sme dnes nedali dosť gólov,“ uviedol Salzburg Thomas Raffl k veci. „Všetkým trom gólom bolo možné zabrániť, urobili sme chyby vo svojom vlastnom pásme. Musíme sa vyrovnať s tým, že sme prehrali s dobrým tímom. Bola to tesná séria, bolo len pár gólov. “Napriek tomu bol Rauchwald hrdý:„ Mali sme super sériu, vyhrali sme proti najlepším tímom v Európe. Budúci rok máme ďalšiu šancu. “(APA)

Red Bull Salzburg - Red Bull Mníchov 1: 3 (1: 2,0: 0,0: 1)