Kultúra

spoločnosti

Vedomosti

Cyklistika: Dan Martin prekvapuje svojich obľúbencov - víťazstvo v Lombardii

Bergamo (AP) - Profesionálny cyklista Dan Martin prekvapil všetkých obľúbencov a vyhral Lombardy Tour. Ír z amerického tímu Garmin triumfoval po 256 kilometroch v hornom meste Bergamo ako najrýchlejší z deväťčlennej únikovej skupiny pred španielskym Alejandrom Valverdem.

Priamo zo spravodajského kanála dpa

Martin zaútočil na poslednom kilometri a ťažil z toho, že sa veľkí konkurenti navzájom sledovali. Pre Valverdeho bude sotva útechou, že sa ujal vedenia v celkovom poradí WorldTour od svojho krajana Alberta Contadora.

Majster sveta Michal Kwiatkowski sa týždeň po zisku titulu v Ponferrade musel vo finále vzdať plachiet. Poliakov desať kilometrov od ich cieľa sužovali kŕče.

Paul Voss z nemeckého druholigového tímu NetApp dlho jazdil v najlepšej jedenástej skupine, ktorá sa sformovala skoro po štarte v Como. Ale na Passo di Ganda Rostock ustúpil asi 70 kilometrov od cieľa.

108. ročník Lombardy Tour v severnom Taliansku bol posledným jednodňovým pretekom v rámci WorldTour v tomto roku. Budúci piatok sa začínajú posledné etapové preteky elitnej série, Tour of Beijing.