Defenzívni vlci oslavujú pracovné víťazstvo

Tu môže Aue v osobe Bengta Bornhorna (na lopte) zvíťaziť nad Rimparsom Lukasom Sieglerom. Väčšinou si vlci (vpravo Jan Schäffer, v pozadí Stefan Schmitt) držali prehľad a prevahu v defenzíve.

defenzívni

"> '> Foto: Frank Scheurin/Foto2Press | Tu môže Aue v osobe Bengta Bornhorna (na lopte) zvíťaziť nad Rimparsom Lukasom Sieglerom.

Hádzanári Rimpars druhej divízie si v nedeľu večer pripísali prvé domáce víťazstvo v sezóne proti EHV Aue a dvojitý hrací deň tak ukončili pred 1 473 divákmi s maximálnym výnosom štyri body. Vďaka týmto dvom úspechom sa Grön-Wei en pripojil k prednej tretine tabuľky s bodmi 6: 2.

Nie je to posvätné podlažie haly, na ktoré Rimparers (a samozrejme aj ich súperi) v nedeľu večer prvýkrát vstúpili v aréne s.Oliver. Pre niekoho, kto je zvyknutý na prvotriedny šport. Svetlomodré hracie pole v hale Rothenbach v Kasseli sa nachádzalo takmer desať rokov. To je miesto, kde hráva hádzaná bundesligový tím MT Melsungen svoje domáce zápasy. Najväčším úspechom, ktorý mohli severné Hesenska sláviť na podlahe haly, bola kvalifikácia na európsku súťaž EHF, v ktorej sa v sezóne 2014/15 prebojovali do štvrťfinále.

Fotogaléria: DJK Rimpar W lfe - EHV Aue 30 obrázkov 30 obrázkov 30 obrázkov video

Rimparerovci nie sú ďaleko od medzinárodných zásluh, ale v nedeľu večer už bola na zemi pôda, v ktorú mohli dúfať. Okrem finančných úspor pri čistení je to samozrejme aj športový úspech. „Tím musel vydržať dva veľmi intenzívne zápasy do troch dní,“ začal svoje vyhlásenie na tlačovej konferencii tréner DJK Matthias Obinger - a bol spokojný najmä s defenzívnym výkonom proti Aue: „Už po jeden deň regenerácie musíte postaviť obranný val. Súperov sme opakovane nútili do hry pasívneho času a 50 minút sme hrali silnú obranu. To nám umožnilo udržať Auer na diaľku. ““

Svižný štart vlkov

Pre zelených a bielych to začalo dobre. Viditeľne navrch vďaka výhre hostí 29:28 v piatok večer v Eisenachu viedol Rimparers po desiatich minútach 6: 2; Už vtedy bolo na zozname zapisovateľov päť rôznych vlkov. Najkrajším zásahom bol ten, ktorý upravil na 5: 1. Stefan Schmitt vo svojom 400. zápase v drese Rimparu bojoval o loptu v obrane, hral na Lukáša Sieglera, ktorý jednou rukou vybral živicovú kožu a pretlačil ju až k Janovi Schöfferovi. Cyklistu sa nepodarilo pýtať dvakrát (9.).

Naopak s hosťami z Krušných hôr nechýbala takmer žiadna kruhová hra a iba malá rýchlostná hra. Auer vyžaroval minimálne v prvej polovici skutočné nebezpečenstvo, takmer bez výnimky takmer v pravej zadnej oblasti. Dvaja Litovčania Mindaugas Dumcius a Benas Petreikis tam vykonávali večerné práce. Obaja zaznamenali v prvej časti viac ako polovicu zásahov Auera a vypadli iba raz. Sasov sa tým nedalo otriasť. Veľmi mladý pravý krídelník DJK Felix Karle v 20. min upravil na 10: 7. Bol to jeho úplne prvý druholigový gól. Aue sa ale tesne pred bránou krátko po zaznení sirény (13:14) priblížila k cieľu - a opäť mala loptu. Namiesto označenia ekvalizéra však nechali loptu ukradnutú Rimparernom. Schmitt, ktorý bol v 51. minúte vylúčený z dôvodu tretieho trestu, naservíroval Sebastianovi Krausovi, ktorý na jeseň dostal sedem metrov von. Režisér DJK Patrick Schmidt bol v pohode ako v piatok v Thöringene a premenil aj tento pokutový hod. Jeho sedemmetrová bilancia víkendu: deväť zásahov v desiatich pokusoch.

Útočná hra nejde dobre

Prvá domáca výhra v tejto sezóne ale ešte nebola na mieste. Aues Petreikis vyrovnal na 17:17 (41.). „V našom dnešnom útočnom zápase sa vyskytli veľké problémy,“ uviedol Obinger: „Mali sme zavrieť vak skôr.“ Jeho súper by si tieto problémy pravdepodobne prial. „Šanca na víťazstvo tu nikdy nebola taká vysoká ako dnes,“ povedal tréner EHV Stephan Swat: „Urobili sme však hlúpe chyby v pohybe dopredu. Som naštvaný. “Vlci teda umožnili hosťom opäť sa priblížiť až po skončení zápasu, a to aj napriek ich ubúdajúcej sile.

Pravý krídelník Julian Sauer už svojím piatym zásahom (iba s jednou chybou) v 51. minúte skóroval za svoj DJK 22:17. Vďaka tomu bola na dosah desiata výhra v rade proti východniarskemu klubu. 3. apríla 2016 boli vlci naposledy združení v nových spolkových krajinách. Súperom bol vtedy rovnako ako včera hádzanársky klub Ezgebirge Aue. Zdá sa, že vlci môžu opustiť bývalého, lepšieho v tom čase konkurentov z čias tretej divízie, za sebou v tejto sezóne.

Malá poznámka na záver tohto dvojitého herného dňa, ktorý premení energiu: Ak sa vlci skutočne dostanú do najsilnejšej ligy na svete, musia znova predať svoje mobilné hracie pole. Pretože v hádzanárskej bundeslige vládla od tejto sezóny čistá uniforma, a preto si Melsungers museli vymeniť tú svoju. Keby sa jedného dňa stalo niečo podobné Rimparerovcom, ľahko by s tým mohli žiť.

Štatistiky hry

DJK Rimpar W lfe - EHV Aue 25:23 (15:13)

Rimpar: Brustmann (1. - 60. minúta), Wieser (ne) - Kraus, Schmitt, Sch mig, B hm 2, Karle 1, Gempp, Sch ffer 3, Schmidt 9/3, Kaufmann 1, Siegler 2, Meyer (ne), Brielmeier, Herth 2, Sauer 5.
Aue: Wetzel (1.-30.), T pfer (31.-60.) - Sch fer, Roch 3, Ebert, Bornhorn, Petreikis 6, Dumcius 4, M gi 1, Faith 2, Neuteboom, Jungemann 1, Remke 2, Pechstein 4/2.
Pohyblivé obrázky: 4: 1 (7.), 6: 2 (11.), 6: 6 (15.), 10: 7 (19.), 11:10 (24.), 15:13 (polčas), 17:17 (41.), 22:17 (51.), 24:20 (54.), 25:23 (konečné skóre).
Sedem metrov: 4/3 - 3/2.
Časové tresty: 5: 6.
Červená: Schmitt (51., trikrát trest, Rimpar).
Rozhodca: Heine/Standke (Halberstadt/Klostermansfeld).
Divák: 1473.

Vlk dňa: Patrick Schmidt # 17

Dva zápasy, vlk dňa: Patrick Schmidt bravúrne režíroval v piatok v Eisenachu aj v nedeľu v domácom zápase s Aue a po desiatich góloch v Thöringene prispel deviatimi gólmi k víťazstvu proti Sasku.