Muži presviedčajú na ME do 18 rokov v Poľsku

Minulý víkend sa v Bielsko-Biale stretli najlepší mladí džudisti v Európe. Nemecký tím dokázal získať celkovo päť medailí.

muži

Veci pre ženy nevyšli ideálne a za svoju intenzívnu prácu sa mohli vopred iba odmeniť. Dvaja športovci skončili na jednom z piatich najlepších miest vo svojej váhovej kategórii. Laila Göbelová po bye vyhrala svoj úvodný zápas s Waza-ari. Potom musel silný Japonec An Miyai priznať porážku. Vo svojich dvoch kolách útechy opäť zmobilizovala všetky sily a porazila Francúzku Lea Metrotovú a Maďarku Eszter Harmathovú. V rozhodujúcom súboji o tretie miesto zostávala dlho napätá, kým musela po 10 sekundách v zlatom skóre pripustiť prehru s Ruskou Glafirou Borisovou. Stále silný výkon.

Laila Göbel v akcii.

Bettina Bauer to vo váhovej triede do 48 kg ešte vylepšila. Prvé tri boje bola na „rýchlom pruhu“. Všetci súperi museli priznať porážku v priebehu prvých troch minút. Prvý súboj proti Poľke Justyne Lenarciakovej trval iba osem sekúnd. V semifinále potom musela tromi trestami priznať porážku Francúzke Leonie Gonzalesovej v zlatom skóre a zmeškala tak skok do finále. V rozhodujúcom súboji o tretie miesto opäť našla silu a porazila Rusku Marinu Vorobevovú.

Muži získali štyri medaily na ME v Bielsko-Biala. Obzvlášť silná bola hmotnostná trieda do 66 kg. Po tom, čo Mateo Cuk a Dennis Mauer suverénne vyhrali svoje skupiny, v semifinále čelili dvom mladým nemeckým športovcom. V zlatom skóre mohol Mateo Cuk veľmi tesne poraziť svojho národného spoluhráča. Veľký zásah mu bol odopretý. V boji o prvé miesto už prebiehala druhá minúta v zlatom skóre, predtým sa mohol presadiť Rus Abrek Naguchev s Ipponom. Nakoniec je tu skvelé druhé miesto. Dennis Mauer vykonal krátku prácu v boji o tretie miesto a po 47 sekundách porazil Ukrajinu Serhii Nebotova.

Ostatné medaily získali v ťažkých váhových triedach. Louis Mai dokázal zvíťaziť vo svojej skupine po suverénnych výkonoch na začiatku súťaže. Japonka Junnosuke Todaka bola v semifinále až príliš silná a presadila sa po 2:27 min. Vo svojom poslednom súboji v ten víkend zvíťazil Louis Mai nad Rusom Michailom Ziminom a prezentoval sa tak bronzom. Dobrý výsledok mužov zavŕšilo tretie miesto Losseni Kone. Kone musel ísť „tvrdou cestou“ po tom, čo prehral úvodný zápas s Francúzom Mathiasom Anglioninom. Tri víťazstvá v rade v úteche za sebou a úspech v boji o tretie miesto proti Maďarovi Donatovi Vargovi sa odmenil za silný výkon. Všetky štyri súboje vyhral za necelé dve minúty.

Nemecké mužstvo celkovo obsadilo v medailovej tabuľke jedenáste miesto. Všetky umiestnenia a ďalšie informácie nájdete tu.