NBA Nové problémy pre Dennisa Schrödera

Dennis Schröder prežíva s Atlanta Hawks ťažké obdobia.

dennisa

Atlanta -

Národný basketbalista Dennis Schröder opäť prchal na svojho trénera v severoamerickej profesionálnej lige NBA. Tvorca hry exceloval v pondelok (miestneho času) 111: 119 (66:61) svojich tímov Atlanty Hawks proti Golden State Warriors, iba v prvej štvrtine zaznamenal 19 bodov, predtým po výpadku obrany v tretej tretine trénerovho zápasu Mike Budenholzer bol usadený na lavičke hostí až do konca hry. Schröder bol stále najlepším strelcom svojho tímu s celkovým počtom 23 bodov.

Tiež by vás mohlo zaujímať

NBA: Nowitzki sa chystá prekonať hranicu 30 000 bodov

Dôvodom disciplinárneho konania bola diskusia medzi Schröderom a kolegom Dwightom Howardom. Superstar Warriors Stephen Curry, priamy Schröderov protivník, využil spor medzi profesionálmi Hawks a zasiahol trojbodový hod úplne voľne. Hra pre rodné Braunschweig sa skončila.

Dennis Schröder nemôže pochopiť rozhodnutie

• Nerozumiem rozhodnutiu trénera. Možno som príliš ambiciózny. S trénerom to musíme vyriešiť, “uviedol Schröder. Dvadsaťtriročný mladík dostal interný zákaz činnosti iba na konci februára, pretože sa do svojho klubu vrátil príliš neskoro po prestávke po zápase NBA Allstar. Najlepšími vrhačmi v Golden State boli Curry a Andre Iguodala po 24 bodoch. Atlanta je vo Východnej konferencii stále piata.

NBA: Schröder vyhráva nemecký duel proti Nowitzki

Reprezentant Paul Zipser prehral s tímom Chicago Bulls 95: 109 (55:51) v drese Detroitu Pistons. 23-ročný hráč krídla bol v základnej zostave a v 31 minútach hry získal štyri body. V súboji o postup do play-off sú býci ôsmi na východe a iba jedno víťazstvo pred prenasledovateľmi Miami Heat. (DPA)