Športové karate

Medzinárodný pohár Niederrhein

Zverejnil admin v sekcii Všeobecné 20. novembra 2011

Celkovým počtom 6 umiestnení dokázala divízia karate SSV Nübbel veľmi úspešne uzavrieť súťažný ročník 2011.

športové

19. novembra 2011 sa v Bedburg-Hau konal 9. medzinárodný pohár Niederrhein.

598 športovcov z Nemecka, Belgicka, Holandska a Portugalska bojovalo v Severnom Porýní-Vestfálsku o vytúžené umiestnenia

Pre divíziu Nübbel karate bol tento turnaj záverom veľmi úspešnej sezóny 2011.

Malá skupina z Nübbelu v tento deň prekonala celkovo 1 200 km (v tomto okamihu ešte raz veľká vďaka Inken a Samir!)

Všetko sa to začalo mládežou do 14 rokov (Mattis Pütz, Michel Boldt a Jermaine Shakchir).

Jermaine (U14, + 45 kg) absolvoval po dlhej pauze (zlomený palec) svoj prvý turnaj, ale v prvom súboji sa do súťaže poriadne nedostal a podľahol Cedricovi Horstmeyerovi zo Severného Porýnia-Vestfálska.
Vďaka ďalším Horstmeyerovým víťazstvám mohla Jermaine pokračovať v bojoch o kolo útechy.
Bohužiaľ, Jermaine sa v útešnom zápase nemohol skutočne vrátiť späť do svojej obvyklej formy, ale ukázal veľkú vôľu bojovať v jeho bojoch!

Michel Boldt a Mattis Pütz štartovali v skupine do 14 rokov do 40 kg.

V bazéne A sa Michel dokázal presadiť až do semifinále a Mattis, ktorý štartoval v bazéne B, sa ľahko dostal do semifinále svojho bazéna.

Obaja, bohužiaľ, prehrali svoj semifinálový boj a v priebehu útechy museli bojovať o tretie miesto.
Mattis bojoval veľmi sústredene, ale nedokázal vyrovnať malú chybu, ktorá spôsobila jeho súperovi bod.
Mattis teda napriek super vybojovanému predkolu opustil podložku bez umiestnenia, škoda!
Michel, ktorý sa na posledných turnajoch mohol vždy zlepšovať, bojoval aj v kole útechy a svoj boj vyhral.
Takže po skvelom predkole 3. miesto pre Michela Boldta!

V kategórii U 16:
Nele Mielke (-47 kg)
Freya Christiansen (+ 54 kg)
Thorben Behrendt (-70 kg)

Nele a Freya bojovali veľmi sústredene a so správnou taktikou sa v predkole ponáhľali od víťazstva k víťazstvu!
Obe dievčatá boli vo finále svojich hmotnostných tried.

Thorben Behrendt sa, bohužiaľ, v prvom súboji vzdal svojho vedenia a toto stretnutie prehral veľmi nešťastne.
Thorben taktiež nenašiel správnu taktiku v kole útechy a taktiež veľmi tesne prehral s Eugenom Kelerom z Bremen Karate Association.
Napriek tomu sa Thorben za posledných pár mesiacov ohromne zlepšil a prvé víťazstvá na seba nenechajú dlho čakať v roku 2012 😉

Nele bojovala vo finále proti veľmi silnej Sare Hubrich z asociácie karate Severného Porýnia-Vestfálska.
Nele viedla 3: 0 a v poslednej sekunde si musela dávať pozor, pretože jej súperka sa v priebehu boja priblížila k bodom 2: 3.
Nele však svoju súperku šikovne dojazdila a vo finále zvíťazila s bodmi 3: 2.

Freya bojovala vo finále proti Lea Bonsere, tiež zo Severného Porýnia-Vestfálska.
Tento boj prešiel do predĺženia a obom bojovníkom ste mohli povedať, že predkolo bolo veľmi vyčerpávajúce.

Freya sa potom konečne dokázala ujať vedenia peknou technikou päste, ktorej sa nikdy nevzdala! Teda druhé 1. miesto pre Nübbel.

Felix Behrendt (15 rokov) pricestoval 18. novembra 2011.
Národný tréner Thomas Nitschmann si tento turnaj vybral ako prípravný turnaj na EM 2012 a pozval národný tím na víkend do Duisburgu.
Keďže Felix bude mať vo februári 16 rokov a budúci rok bude bojovať v juniorskej divízii (16 - 17 rokov), musel Felix na tomto turnaji bojovať v „novej“ vekovej skupine (U18, -64 kg).

Vo svojom prvom súboji Felix dokázal predčasné víťazstvo proti Marcelovi Neumannovi (rozdiel 8 bodov).
V ďalšom priebehu prípravných bojov musel Felix bojovať proti úradujúcemu nemeckému šampiónovi tejto hmotnostnej triedy a reprezentantovi Felixovi Perschauovi.
S veľmi dobrou taktikou a technikami rýchlych pästí Felix vyhral aj toto stretnutie s bodmi 2: 1.
V záverečnej bitke musel Felix bojovať s Tohanom Öztürkom (Banzai Berlín).
Tohan, tiež člen národného tímu juniorov, nebol schopný v priebehu zápasu použiť svoje obvyklé silné techniky päste.
Felix dokázal toto ťažké stretnutie s bodmi 4: 0 vyhrať veľmi dobrým pohybom na diaľku a rýchlymi technikami!
Skutočne silný vstup do juniorskej oblasti!

Najnovšie museli štartovať Kaja Täuber (ženy, -60 kg) a Kim Behrendt (muži, -68 kg).

Kaja sa do súťaže dostala veľmi dobre a porazila svoju prvú súperku z Holandska (Denise Vervoort).
Kaja sa, bohužiaľ, v ďalšom priebehu nedokázala presadiť a škoda veľmi tenkých prehier s bodmi 0: 1.
Nakoniec však Kaja obsadila 3. miesto. Gratulujem.

Pre Kim bol tento turnaj ďalším turnajom v príprave.
V prvom súboji sa Kim dokázala presadiť proti Phillippovi Esserovi z Bergisch-Gladbach.
V druhom súboji Kim veľmi nešťastne prehrala s bodmi 4: 2 proti Marvinovi Underbergovi.
Kim však dokázala zvíťaziť nad kolom útechy a vyhrala rozhodujúci súboj o tretie miesto.

Nübbelerovci mohli ísť domov veľmi spokojní s celkovým počtom 3X 1. miesto a 3x 3. miesto.

Zverejnil admin v sekcii Všeobecné 7. novembra 2011

5. novembra 2011 sa v Ulfborgu/DK uskutočnil každoročný turnaj Tenshinkan Cup.

Otvorenie turnaja hostiteľom Alexom U. Rosenbaekom

13 športovcov SSV Nübbel odcestovalo v sobotu ráno do 300 km vzdialeného Ulfborgu, aby sa zúčastnilo dánskej súťaže v karate.

Pre účastníkov je pozitívnou skúsenosťou bojovať proti súperom, ktorých ani nepoznáte.

Na podujatí, ktoré je turnajom v čistom kumite (voľný boj), sa zúčastnilo asi 300 športovcov z Dánska a Nemecka (Nübbel 😉).

Športovci sú rozdelení do vekových a váhových tried a v predkole bojujú „každý proti každému“.

Z tohto predkola (2 súboje) sa určujú účastníci hlavného kola podľa určitého súboru pravidiel.

Ak bojovník prehrá svoje dva zápasy, je vyradený a súťaž sa skončila.

V hlavnom kole sa po K.O. Systém boja, to znamená, že ak bojovník prehrá svoj boj skôr, ako postúpil do semifinále, je vyradený, boje z predkola nemajú na hlavné kolo žiadny vplyv.

Bojovníci, ktorí prehrajú v semifinále, majú ďalšiu šancu zabojovať o 3. miesto, pretože v tomto súbore pravidiel je iba 3. miesto.

Pre účastníkov sú zaručené minimálne 2 súboje a žiadny skorý „pohyb“ po prehratom boji.

12 Nübbeler (z 13!) Prežil boje predkola pozitívne a kvalifikoval sa do hlavného kola, takže 3. boj bol v každom prípade zabezpečený!

Z tohto pravidla majú úžitok najmä začiatočníci.

Ale samozrejme aj pre pokročilých je dôležité vylepšiť si techniku ​​proti väčšinou neznámym súperom.

Pia KUNZ a Ruth HOHMANN súťažili vo vekovej skupine dievčat -8 (bez váhových tried).

Obe dievčatá zlepšili svoje boje a obe sa dostali do semifinále v hlavnom kole (Pia Pool A a Ruth Pool B).

Dovtedy skvelé vystúpenie dvoch začiatočníkov!

Pia a Ruth sa, bohužiaľ, nedokázali kvalifikovať do finále, a tak museli obaja Nübbelerovci bojovať ako porazení v semifinále o 3. miesto, ktoré nakoniec vyhrala Ruth HOHMANNOVÁ.

Napriek tomu obe dievčatá veľmi často bojovali a dokázali získať veľké skúsenosti.

Nele MIELKE a Freya CHRISTIANSEN štartovali v triede 13-14 ročných dievčat (bez váhovej triedy).

Túto triedu vyhrali jednoznačne dve ženy Nübbel, takže sa obe vo finále postavili proti sebe o 1. a 2. miesto.

Freya bola vo finále o kúsok vpredu a dnes dokázala poraziť Neleho.

Michel Boldt bojoval vo vekovej skupine 9-10 rokov (bez váhovej triedy) a v predkole jasne porazil svojich dvoch súperov.

Ani v hlavnom kole sa nepodarilo žiadnemu súperovi ohroziť Michela, ktorý žiaril skvelou technikou nohy.

Až vo finále proti Lasse Bogelundovi z Aalborgu musel Michel uznať prehru 0: 1, aká škoda!

Ale stále veľmi skvelý výsledok pre mladého bojovníka.

Thorben BEHRENDT, Robin ENDRICAT a Felix BEHRENDT bojovali za Nübbel vo vekovej skupine chlapcov 15-17 rokov (bez hmotnostnej triedy).

Všetci traja Nübbeleri dokázali vyhrať svoje zápasy predkola a kvalifikovali sa tak do hlavného kola

Thorben bol, bohužiaľ, v prvom súboji v hlavnom kole „vonku“.

Felix a Robin porazili svojich súperov a poskytli nám tak čisté „finále Nübbel“, ktoré tentokrát vyhral Robin 😉

Po dlhej pauze tiež raz štartoval Kim BEHRENDT (muži - 75 kg) a tento turnaj využil ako „úvodný turnaj“.

Kim bojovala veľmi sústredene a atleticky a neprehrala boj ani v predkole, ani v hlavnom kole.

Kim nakoniec zvíťazila vo finále jasne nad Dánom Allanom Klausenom.

Takto mohli súťažiaci Nübbelerovci zahájiť cestu domov s celkovým počtom 3x zlato, 3x striebro a 1x bronz.

Kim, Robin, Felix, Nele, Freya, Michel, Ruth 😉

Aj športovci, ktorí nezískali umiestnenie, boli spokojní a šťastní z bojov, ktoré vyhrali, i z umiestnenia svojich klubových kolegov.