Aktuálne

Viac chutných receptov nájdete tu.

Poznáte už našu kuchársku knihu a naše kartičky s receptami?

Výsledky správy o výžive z roku 2004

(dge) Napriek každodennému stresu v práci a rodinnom živote si na jedlo dávame viac času, konkrétne asi pred 21 minútami, pred viac ako 10 rokmi. V priemere strávi nemecký občan jedením 1 hodinu a 43 minút denne, z toho približne 1 hodina 25 minút sa strávi jedlom doma a 17 minút konzumáciou mimo domu. Aké dôležité je pre Nemcov mať dostatok času na jedlo, je zrejmé najmä cez víkendy. O ďalších 24 minút viac sa tu trávi pri stole.

Aktuálna správa o výžive Nemeckej spoločnosti pre výživu z roku 2004 e. V. (DGE) po prvý raz diferencovanejšie skúmal rozsah a typ času stráveného na výžive, stravovacích návykoch a jedlách. Jedlo má stále vysokú sociálnu a komunikačnú hodnotu. Obzvlášť v rodinných a viacčlenných domácnostiach sa veľký význam prikladá večeri ako miestu stretnutia rodiny.

V tejto krajine, dokonca ani v 21. storočí, nemožno hovoriť o rozpustení bežných jedál v prospech stravovacieho správania „nonstop“. V porovnaní s inými domácimi prácami sa najviac času investuje do denného stravovania. Ženy naďalej majú žezlo na zásobovanie potravinami: Denne strávia priemerne 1 hodinu a 6 minút, z toho asi 20 minút je potrebných na obrusy a pranie.

Základné informácie:

Pri domácich prácach je veľmi dôležitá rodovo špecifická deľba práce. Pre približne polovicu mužskej populácie v Nemecku (46%) nie je príprava jedla, obrusov a čistenie riadu problémom. Pokiaľ ide o účasť detí a mladých ľudí, nevyzerá to nádejne. Mužskí a ženskí dospievajúci sú do internátnej práce zapojení rozdielne, zatiaľ čo adolescentky a ženy v súčasnosti pomáhajú menej. Vo vekovej skupine 15 až 19-ročných dievčat sa podiel za posledných desať rokov znížil o 21 percentuálnych bodov na 42%, zatiaľ čo prípravu a prípravu jedál robí iba asi štvrtina (26%) chlapcov. pomoc, čo zodpovedá poklesu o 10%. Klesajúci trend v príprave a príprave je vyvážený rastúcim využívaním času na skutočné jedenie. Porovnanie pohlaví ukazuje, že muži strávia pri jedle 20 minút a ženy o 22 minút viac času ako pred 10 rokmi.

V tejto súvislosti je čoraz zreteľnejší trend smerom k stravovaniu mimo domu. Či už je to jedáleň, bufet, reštaurácia alebo snack bar za rohom, 26% populácie sa stravuje minimálne raz denne, o 8% viac ako pred 10 rokmi. Najmä obed sa doma zje čoraz menej. V čele spotreby mimo domácnosti sú ľudia vo veku 20 až 25 rokov, pracujúci jednotlivci a jednotlivci - dôchodcovia.

Bez ohľadu na to dominuje zásobovanie potravinami doma a nie je badateľné všeobecné rozpustenie štruktúr jedla, aj keď vyššie popísané trendy: Viac ako 60% raňajkuje medzi 6:00 a 9:00, obed medzi 12:00 a 14:00 a večera medzi 18:00 a 20:00.