• 2014
  • 2013
  • JudoShiai

6. Pohárový turnaj Peter & Paul v Delitzschu

Už po šiestykrát boli v Loberstadte športové líšky Delitzsch z tradičného turnaja Peter & Paul. S približne 100 džudistami prišli na tatami súťažiť aktívni hráči z 10 klubov, vrátane Halle a Drážďan, ba dokonca aj z Falkenbachu v Krušných horách.

športové

Pre najmladších hráčov U9 to bola niekedy prvá súťaž v ich mladej kariére. Na začiatku letných prázdnin úspešne absolvovali prvý test na opasku. Turnaj po letných prázdninách bol úvodným hodnotením toho, či ste si cez prázdniny udržali kondíciu.

Delitzscherov džudista začal turnaj s 23 hráčmi a bol zďaleka najväčším tímom. Tento rok sa súťaž konala po prvýkrát v novej hale základnej školy na východe, a teda preprava podložky bola pre džudistov oveľa ľahšia, pretože ich bydlisko je len čo by kameňom dohodil. Na tomto mieste by sme sa chceli pri tejto príležitosti poďakovať všetkým dobrovoľným pomocníkom, veľkým i malým, ktorí nás počas implementácie tak dobre podporili. Predovšetkým poďakovanie bytovej spoločnosti Delitzsch mesta Delitzsch a Technischen Werken Delitzsch TWD, ako aj Leipziger Volkszeitung, ktorí významnou mierou prispeli k realizácii tradičného turnaja.

V najmladšej džudistke U9 sa Bill Schweiger dokázal jasne presadiť proti svojim dvom súperom z Torgau a Halle cez O-Soto-Gari a podržaním, čím získal zlatú medailu. Jeho tréningoví partneri David Höppner a Lucas Fester bojovali proti sebe vo váhovej kategórii do 25 kg a navzájom si nič nedarovali. Nakoniec súboj vyhral Lucas, ale svoj druhý prehral. Preto sa na 2. mieste umiestnil Lucas a David získal bronzovú medailu. V hmotnostnej triede do 30kg zostal Erik Tasler bohužiaľ pozadu vo svojich 3 súbojoch, kde získal bronzovú medailu. Luca Wehling zvíťazil do 45 kg bez boja.

Vo vekovej skupine U13 - 34 kg bohužiaľ Jeremy Krulich stratil porovnanie s Berndtom z Lipska a obsadil 2. miesto. Striebro si pripísal aj Tom Schmidt -42 kg, ktorý vo svojom prvom súboji zvíťazil o držanie, v druhom však podľahol Soukalovi z Halle. Colin Sopper mal tiež strieborný deň. Prehral prvé porovnanie a v druhom zápase zvíťazil po rozhodnutí Kamprichtera. Najstarší džudista U15 zažiaril predovšetkým vďaka Jonasovi Voigtovi, ktorý dokázal svoje dva zápasy zvíťaziť predčasne prostredníctvom Seoi-Nageho a Festhaltena a ktorý si zaslúžene vyznamenal zlatou medailou. Jeho tréningový kolega Alexander Sommerkorn musel uznať porážku Drážďan Polishchuk, ale svoj druhý súboj s pákou na ruke vyhral a obsadil druhé miesto -43 kg. Váhová trieda do 55kg bola naplnená 2 džudistami. Zatiaľ čo Sebastian Wogschin nemal dobrý deň a držaním sa tiež prehral s Delitzscherom Paulom Weisseom, Paul vyhral svoj prvý zápas s Uchi-Mata. Nakoniec bolo 2. a 3. miesto na strane Delitzscher. Lucas Becher zvíťazil -40 kg bez boja o nedostatok súperov.

Dievčatám do 15 rokov sa darilo, Celina Sandmannová zvíťazila vo svojom druhom súboji s Uchi-Mata + 63 kg, zatiaľ čo prvý prehrala. Lena Wittwerová získala čistú Uchi-Mata zlatú medailu proti Hannah Fortserovej z Lipska. Tretia v skupine bola Luise Friede -57kg. Prehrala s prípadnou víťazkou Rienäckerovou zo Schildau, ale v ďalších dvoch porovnaniach s O-Goshi a Festhalte si dokázala zabezpečiť druhé miesto. V celkovom poradí pohárového turnaja sa všetky umiestnenia spočítali. Medzi hostiteľmi a SV Halle prebiehali tesné preteky, ktoré dosiahli veľmi dobré umiestnenia. Nakoniec Peter & Paul Cup zostal v Loberstadte. Druhé miesto obsadil SV Halle a tretie miesto obsadil džudista z TSV 1860 Schildau.

1. športové líšky Delitzscher

3. TSV 1860 Schildau

5. Randori Lipsko západ

8. SV Dresden Mitte

9. SV Falkenbach

V budúcom roku dúfajú džudisti Delitzschu v vzrušujúcich súťažiach vo vlastnej hale na 7. ročníku tradičného turnaja. Prehľad účastníkov Delitzsch