displej

TuS Koblenz: Wormatia Worms

Wormatská konštelácia sa pre Koblenza stáva hádankou

koblenz

Wormats však poobede nenastúpia do autobusu bez obáv o personál. Pravý bek Raschid El-Hammouchi si pri nešťastnom pristátí na tréningu rozdrvil pätu, Emmerling: „Nemôže šliapnuť.“ A Lucasa Oppermanna uniesla chrípka. Nakoniec by to však mali zostať len tieto dva zlyhania, pretože Emmerling predpokladá, že Adam Jabiri bude po svojej prestávke v Seebachu opäť na nohách: „Kmeň pre neho bol po dlhom zranení veľmi veľký.“ Pretože Alper Akcam stratil aj svaly po zápase proti Pfullendorfu sa ukáže, že zostava je logická. Nakoniec bol presvedčivý aj Jonathan Zinnram, rovnako ako Benjamin Himmel a Marcel Abele. Kapitán Carsten StrдЯer sa navyše vracia po svojom vylúčení. A v búrke podľa Emmerlinga vyvinie Markus Mьller ako štvornásobný strelec pohára veľký tlak, Srdjan Baljak sa čoraz lepšie dostáva do nebezpečného gólového pásma. Záver: Kouč je presvedčený, že každý chce pomôcť pri zmene.

Ferfelis je dobrý na góly v Koblenzi

Keď v piatok večer idú hráči trénera Wormatia Emmerling k priamym susedom TuS Koblenz na štadióne Oberwerth, je tu jeden muž, na ktorého si treba dať pozor: Dimitrios Ferfelis. Útočník je najlepším strelcom Koblenzu s piatimi gólmi a jednou šablónou. Dvadsaťročný mladík strelil v prvej polhodine tri zo svojich piatich gólov a zakaždým, keď strelil gól, tím Koblenz nikdy neprehral.

Trénerom v Koblenzi je teraz Evangelos Nessos, pre ktorého je to prvá stanica ako hlavný tréner. Klub je nemecko-gréckym dobre známy. Po tom, čo v roku 2009 ukončil hráčsku kariéru v Koblenzi, najskôr prešiel ako tréner na mládežnícke pole a o dva roky neskôr sa stal asistentom trénera prvého tímu. V minulej sezóne bol dočasným riešením zápasu v Koblenzi. Pred 35-ročným mužom bol po takmer roku pôsobenia v prezídiu v tejto sezóne menovaný hlavným trénerom. Nessos bude k dispozícii všetkým hráčom v piatok okrem Ideal Iberdemaj.

Existuje však stopa.

Thomas Theisen sníval o takejto hre celú sezónu: „Daj si včasný cieľ, ktorý ti dá istotu, a potom choď do toho“, takto si predstavoval návrat regionálneho ligového tímu k úspechu viceprezident TuS Koblenz. A presne tak to vyzeralo: V domácom zápase proti Wormatia Worms viedol tím trénera Evangelosa Nessosa skoro, dominoval v prvom polčase - a nakoniec mal remízu 3: 3 (3: 1) po vedení 3: 0. byť uspokojený. „Je to veľmi horká pilulka,“ uviedol tréner TuS Evangelos Nessos.

Spočiatku malo zlyhanie tvorcu hry TuS Anela Dzaku z dôvodu svalových problémov malý dopad. Julius Duchscherer zaujal jeho miesto v desiatich, veterán nebol ani na lavičke náhradníkov. Tam sa však niekto posadil na miesto, na ktoré sa nečakalo tak skoro: „Z psychologických dôvodov,“ uviedol Theisen, Michael Stahl sa vrátil do zostavy TuS. Zodpovední dúfali, že získa časť aktívnej vášne, ktorá mladému tímu občas chýbala.

Tentokrát však bolo veľa iného. Od prvej minúty pôsobil Schngel vysoko koncentrovane, včas zaútočil na letargicky vyzerajúceho Wormsa a početné výboje lopty využil na svižné a účelné útoky. Neuplynulo ani sedem minút, keď Kevin Lahn ako víriaci sa víchor skĺzol loptu z 15 metrov do siete a upravil na 1: 0.

Dva nebezpečné bočné útoky Thomasa Gentnera - tiež to neboli samozrejmosť - priviedli obranu Wormatia do neočakávaných ťažkostí (10. a 19.) predtým, ako Lahn zahájil svoju druhú samostatnú jazdu. Hostia to nechali urobiť znova a presne v pravý okamih sa nadaný driblér položil naprieč, takže sa musel iba presadiť Dimitrios Ferfelis. 2: 0 po 24 minútach - to tam na Oberwerth už dlho nebolo. A ešte sa to zlepšilo. Štyri minúty po správne odmietnutom ofsajdovom góle mohol Patrick Stumpf konečne oslavovať svoj prvý súťažný gól za TuS. Šikovne sa presadil v pokutovom území a potom loptu vyrazil pod brvno (39.).

Bolo rovnako nepríjemné ako nadbytočné, že Wormatia, ktorá si nevytvorila ani jednu šancu na skórovanie, dostala na oplátku ďalší gól. Kapitán Gentner chcel príliš nedbalo zatlačiť loptu späť na svojho brankára Dietera Pauckena v hrudi, medzi nich sa postavila hviezda hostí Adam Jabiri a lopta sa skotúľala cez čiaru (40.). „Svojich súperov sme si vybudovali individuálnymi chybami, a tým myslím seba,“ priznal vinne Gentner.

Počas prestávky mali fanúšikovia TuS zlý nápad, že v tento večer nemusia byť na víťazstvo tri góly. Tím Worms rýchlo strelil nasledujúci „mramorový gól“ takmer po hodine, keď striedajúci Markus Mьller z bezprostrednej blízkosti presadil z priameho kopu voľný gól Tima Bauera. A keď sa musel driblingový umelec Lahn, najviac faulovaný hráč na ihrisku, zraniť po hrubom útoku Jonathana Zinnrama, akcia sa čoraz viac posúvala na polovicu TuS.

Stlačiť
Nalodiť, poslať loďou
Zanechať komentár

20.9.2013, 22:26 | posledná aktualizácia: 1:42 hod
Futbalová regionálna liga: TuS Koblenz stratil náskok 3: 0

Koblenz. Thomas Theisen sníval o takejto hre celú sezónu: „Dajte skorý gól, ktorý vám dá istotu, a potom choďte do toho“, takto si podpredseda TuS Koblenz predstavoval návrat regionálnej ligy na cestu k úspechu. A presne tak to vyzeralo: V domácom zápase proti Wormatia Worms viedol tím trénera Evangelosa Nessosa skoro, dominoval v prvom polčase - a nakoniec mal remízu 3: 3 (3: 1) po vedení 3: 0. byť uspokojený. „Je to veľmi horká pilulka,“ uviedol tréner TuS Evangelos Nessos.
biely

Bolo rovnako nepríjemné ako nadbytočné, že Wormatia, ktorá si nevytvorila ani jednu šancu na skórovanie, dostala na oplátku ďalší gól. Kapitán Gentner chcel príliš ležérne zatlačiť loptu na svojho brankára Dietera Pauckena v hrudi, medzi nich sa dostala noha hosťujúceho Adama Jabiriho a lopta sa prevalila cez čiaru (40.). „Svojich súperov sme si vybudovali individuálnymi chybami, a tým myslím seba,“ priznal vinne Gentner.

Nessos poslal rekonvalescentnú oceľ do boja, ale Wormatia zostala pri spúšti. Tim Bauer skĺzol z priameho kopu 20 metrov do uhlu, aby vyrovnal - po „hlúpom a zbytočnom faule“, ako si všimol tréner TuS Nessos. Hra, ktorá začala ako pochod Koblenz, bola teraz úplne iná. Ani Michael Stahl s tým nemohol veľa urobiť, aj keď jeho parádny teč po krídle takmer viedol k víťaznému gólu cez hlavičku potápača Kerima Arslana (79.). Wormsovi sa však naskytla aj šanca streliť víťazný gól. „Na konci dňa musíme byť radi, že sme neprehrali,“ povedal zaskočený Evangelos Nessos. "S takýmto náskokom to musíš ukončiť šikovnejšie. Ale v druhom polčase nám chýbalo všetko, čo nás v prvom polčase odlišovalo."

Tréner hostí Stefan Emmerling to videl presne naopak: "Nemôžeme nechať tím, aby ponúkol taký prvý polčas; kvôli dvom rozdielnym polčasom stále hovorím o spravodlivej remíze."

A Thomas Theisen? Cítil potvrdenie o nedostatočnej stabilite tímu TuS a uviedol: „Vzadu nám trochu chýba trieda - a samozrejme máme šťastie.“