U19-DM v boxe trikrát zlaté pre NRW

u19-dm

Boxeri okolo bývalého majstra sveta Leventa Cukura z Lions Sports Promotion na konci roka opäť útočia. Podujatie pod názvom „Zakladanie KN (L) 6.

Pre ľahkú ťažkú ​​váhu Serge Michel (11-2, 8 K.o.) sa skončilo finále turnaja „Zlatá zmluva“ proti Lotyšovi Ricardsovi Bolotniksovi (18-5-1, 8 K.o.) neuspokojivo. To začalo.

Návrat bývalého majstra sveta Felixa Sturma (40-5-3, 18 K.o.) sa blíži a miesto konania je teraz pevné. Šturm 19. decembra v roku čaká prvý zápas po viac ako štyroch rokoch.

Nemecký poloťažký hráč Serge Michel (11-1, 8 K.o.) bojuje dnes večer v anglickom Wakefielde proti Lotyšom Ricards Bolotniks (17-5-1, 7 K.o.) o Zlatú zmluvu.

Druhý ročník svetového pohára v Kolíne nad Rýnom v boxe sa uskutoční od 17. do 19. decembra 2020 v kolínskom Motorworlde. Organizátorom je DBV, ktorý aktívne podporuje SC Colonia Köln.

U19-DM v boxe: tri zlaté pre NRW

Nemeckého šampionátu v boxe do 19 rokov vo Velberte sa zúčastnilo spolu 87 boxerov z 15 regionálnych zväzov. Na vyradenie nových šampiónov v desiatich olympijských hmotnostných triedach boli potrebné štyri dni, osem podujatí a 77 súbojov. Najlepším regionálnym združením šampionátu sa stal NRW.

Ľahká mušia váha Argishti Terteryan zo Saska-Anhaltska najskôr zvíťazila v ringovom súboji proti kolenskému mužovi Köln-Kalks Christianovi Gomanovi a vo finále po tesnej výhre 2: 1 nad sektorovým bojovníkom Salahom Ibrahimom.

Bádensko-Württembersko Jonas Stang dokončil vo finále svoj 140. zápas a o zlatú medailu prišiel pre dolnosaský ľahký váh Nick Bier. Pivo získalo aj cenu najlepšieho technika turnaja.

Essen Sarhad Nouzad zvíťazil proti Ali Muhamedovi z Dolného Saska. Obaja bojovali v dueli o prvé miesto na hranici limitu, pretože už boli vyzvaní v predkole. Prvé kolo išlo Muhamedovi, pretože s jeho súperom nebol správny odstup. Druhé kolo zabezpečil Nouzad, ktorý svoje údery pálil bleskovou rýchlosťou. Až tretie kolo rozhodlo o zlate a striebre. Nouzads získal 2: 1 nového šampióna ľahkej welterovej váhy do 19 rokov a najlepšieho boxera turnaja.

Ďalšie dve prvé miesta v tomto sektore obsadili Massimo Burg z Mönchengladbachu a Colonias Nelvie Hess. Burg v ťažkej váhe sa jednomyseľne presadil proti Davati Jamalovi z Hamburgu. Nelvie Hess zdolala v superťažkej váhe Leona Gavanu z Peißenbergu 3: 0.

Štátne združenie Severné Porýnie-Vestfálsko bolo najlepším združením v štátnom hodnotení s tromi zlatými, jednou striebornou a tromi bronzovými medailami.