25.10.2020 ⇒ ASY Merdingen II - FC Portugal II 4: 1 (2: 1)

Merda v Merdingene

Ak by na lavičke sedeli iba dvaja muži, jeden myslí na obavy z line-upu, ale rezerva napriek tomu priniesla dobrú hru, minimálne v prvej polovici, aj keď nakoniec boli Merdingersovci inteligentnejší a priniesli domácu trojku.

17. 10. 2020 ⇒ FC Portugal II. - SvO Rieselfeld II 2: 7 (0: 3)

Druhá zostáva verná sama sebe.

. a prijíma veľa zásahov. Niektorí hráči si mali uvedomiť, že proti SvO nebolo veľa čo získať, ale sedem inkasovaných gólov je neslávnym záznamom mladej sezóny.

Už po piatich minútach sa Alex mohol len končekmi prstov dotknúť ďalekonosnej strely, lopta trafila do trojuholníka a upravila na 0: 1. Obrana bola takmer permanentne pod tlakom, pretože úľava proti mladej jednotke hostí sa takmer nekonala. Po dvadsiatich minútach bol útok pomarančov zastavený faulom v pokutovom území. Alex bol opäť na zemi končekmi prstov, ale nedokázal zabrániť 0: 2. Tretí gól padol podľa známej triády: zlá prihrávka, krížna prihrávka, gól. O zápase sa rozhodlo v polčase.

O pár minút po zmene hostia zvýšili na 4: 0. Sólu sa nezabránilo, útočník vyrazil loptu o brvno. Prvý sa dostal k ricochetu a narazil na okraj. Po hodine bolo 5: 0. Útok zľava, riešenie pre obranu nikde. Hráč netrafí správne krížnu prihrávku, ale gól funguje až na druhý pokus. 6-0 predchádzal priamy kop Portosa, ktorý bol príliš nízky. Hostia kontrovali piatimi mužmi a naplnili poltucet. Štvrťhodinu pred koncom zle rozohral Paulo v strede poľa a aj tu lopta smerovala priamo dolu. Či bol ostreľovač hľadaný strelcom sa ešte len ukáže, každopádne skončil v bráne na 7-0.

A teraz k pozitívnemu koncu hry: V 80. min kombinovali Jochen a Guido na čiare dopredu. Guido naservíroval Ingo, ktorý zasiahol z dobrých 25 metrov, hrboľatá zem mu prospela. Podobná situácia, Ingo pas na Guida nevyšiel, Guido netrafil loptu tak presne. V poslednej minúte Daniel skóroval na 2: 7, keď sa jeho bok otočil k bráne a cez brankára si našiel cestu do siete, koncový bod a záverečný hvizd v jednom.

04.10.2020 ⇒ FC Portugal II - BW Wiehre II 2: 4 (0: 2)

Pomaly sa to zlepšuje

Po dvoch ťažkých prehrách na štarte dosiahol druhý tím výsledok, ktorý je možné považovať za pokrok. Boli strelené prvé góly a inkasované boli iba štyri góly.

Možno by sa hra líšila, keby brankár v prvých minútach nepremenil voľný priamy kop Inga okolo šestnástky. Ak, ak, reťaz na bicykel hovorí Loddar. Mladí a disciplinovaní hostia teda prichádzali čoraz viac do hry. Často však uprednostňované chybami v prehrávaní alebo zbytočnými duelmi. Alex sa v prvej štvrťhodine dokázal dvakrát preukázať, aby nezostal pozadu.Po dvadsiatich minútach dostal nohami prudký voľný kop. Po dobrej polhodine neúspešný pokus o objasnenie dopadol na útočníka na ľavom päťuholníku. Za chvíľu zapadne dovnútra a jeho spoluhráčovi stačí držať palubu na 0: 1. Iba o minútu neskôr bola obrana opäť zle zoradená a mala šťastie, že útočník na päťke umiestnil bok vedľa brány vedľa brány. Tesne pred prestávkou sa to však stalo znova: Po vyhranom súboji sa do pokutového územia sťahuje modro-biely hráč, v lepšom prípade by pomohla taktická chyba. Alex dokázal zblokovať prvú strelu, ale v následnej strele bol útočník в schneller „opäť rýchlejší ako obrana - úspešne, a tak to išlo do šatne za stavu 0: 2.

Po zmene dostal Demir väčší impulz do portugalského útoku. Bol to tiež on, kto po dobrom ťahu označil cieľ spojenia. Nádej na zvýšenie motivácie prvým gólom trvala necelých päť minút, keď hostia prešli cez obranu, ktorá sa v ten deň akoby vyhýbala duelu a obnovila dvojgólový rozdiel. Aj pri štvrtom góle pôsobila obrana príliš krotko. V časoch Corony by sa vzdialenosť mala udržiavať, ale na futbalovom ihrisku, ktoré sa nehodí k hre. Prinajmenšom došlo k druhému zásahu. Demir bol opäť veľmi zapojený: Vbehol rýchlosťou do pokutového územia, ale uvidel úplne voľne stojaceho Ruiho a podal mu presnú prihrávku. Rui vyrazil loptu z dobrých 18 metrov na roh do dlhého rohu a upravil na 2: 4. Očakávanie bolo opäť sklamané, že s týmto zásahom prejde tímový náraz, vôľu urobiť hru aspoň rovnomerne nebolo poznať. Ostalo to teda pri ďalšej porážke, aj keď sa to zdá byť zvládnuteľnejšie ako päťbalenie.

17/11/2019 ⇒ ESV Freiburg II - FC Portugal II 3: 2 (3: 1)

Nechýbalo veľa.

. získavať body. Filipe ale poslednú polhodinu po žlto-červenej karte chýbal a potom už nebolo sily na vyrovnanie.

Domáci jedenásti sa po niekoľkých minútach ujali vedenia. Tak skoro, že si niektorí diváci mysleli, že po vyrovnaní Giuli sú Portugalci v čele. Po zablokovaní rohového kopu trafil strelou z hranice pokutového územia na 1: 1 (15.). V polovici druhého polčasu sa hráči ESV opäť dostali do vedenia: po dobrej prihrávke po krídle si útočník technicky vzal loptu so sebou a tvrdou strelou diagonálne zasiahol bránu. Portoši prichádzali do hry čoraz lepšie, hlavne Filipe vyvíjal veľký tlak vpred. Často ho brzdili fauly. Ale výsledné priame kopy ani niekoľko rohov skutočne nepriniesli nebezpečenstvo, väčšinou sa dostali do polovice pokutového územia, čo obrane uľahčilo dostať lopty z nebezpečného pásma. ESVler dokázali krátko pred polčasom zvýšiť na 3: 1. V jednom rohu stál na druhej tyči útočník, dvaja Portugalci ho nekryli, takže mohol loptu vziať a vsieťovať ju

S Jose da Costa nastúpila po zmene väčšia štruktúra a potom sa presadila štandardka, Filipe zahrával voľný priamy kop a upravil na 3: 2. Jose zakrátko zakrútil priamy kop do šestnástky, ale hlavička tentoraz zlyhala. Po tom, čo Filipe už videl Maradonu žltú za pokus Ruka-Göttesva É la Maradonu, bol po ďalšej hádzanej vylúčený z ihriska, čomu sa nemohol vyhnúť. Výsledkom bolo, že na umelý trávnik pršal dážď a hra pokračovala, oba tímy už nedokázali nastaviť nijaké akcenty, a tak zostal na hodnote 3: 2.

10. 11. 2019 ⇒ FC Portugiesen II - SC Mengen II 0: 4 (0: 4)

Ofsajd je, keď rozhodca zapíska.

. a ak je tvoja vlastna. Domáci sa dlho držali proti najvyššiemu tímu dobre, pretože obranné združenie bolo dobre štruktúrované. Ako to už často býva, brány nevyplývali z veľkých útokov, ale z malých chýb v spätnom pohybe.

Porty boli z vedenia hostí nevýrazné a držali sa najskôr na taktickej orientácii na bezpečnosť. Po úspešnej dvojke s Ruim mal vyrovnanie na kopačke Ingo, ale netypické pre jeho finálne kvality, lopta dopadla priamo na brankára. Stav 0: 2 predchádzal zbytočný faul, ktorý útočník potrestal suverénne premeneným priamym kopom. Týmto stánkom sa po ďalšej premárnenej šanci na poštovné (a niekoľkých hostí) zmenili strany.

V druhej časti sa snažili Portugalčania útočnejšou orientáciou vytvoriť väčšie nebezpečenstvo pre bránu hostí. Strela vypadla sama. Viackrát bola obrana prekonaná prudkými prihrávkami do stredu. Na prvý pokus hrali hostia nezainteresovane, ale nešikovne, takže Kevin nedal zásah kvôli ofsajdu. Potom sa im ale podarilo dvakrát rozohrať útok do konca a zvýšiť ho na 4: 0, ofsajdová pasca nie je v tejto triede dobrou voľbou. S niekoľkými rohovými loptami mohli Portošovci zabrániť ďalším zásahom vrhaním sa do striel. Ale bohužiaľ sa toho vpredu veľa nestalo, a tak to bolo pre Mengen jasné víťazstvo.

27.10.2019 ⇒ FC Portugal II - SvO Rieselfeld II 0: 3 (0: 1)

Bez tela, bezbodový, nezmyselný

Mladá skupina hostí určila svojou pokojnou hernou štruktúrou prvých dvadsať minút. Neboli však nakoniec nebezpeční, pretože veľa striel smerovalo ďaleko nad bránu. Alebo mohla Flo loviť guľky. Vlastných príležitostí poštovného bolo nedostatok. Ale čoskoro dokázali vyrovnať hru. Krátko pred prestávkou to opäť vybuchlo. Najprv sa útočník hostí pokúsil postranného ťahača, vyzeral dobre, ale nebol úspešný. Potom musel Flo vyčistiť loptu z krátkeho rohu. Ale stalo sa to v poslednej minúte polčasu: Po strate lopty v strede poľa SvO rýchlo prehodilo. Takmer od rohovej vlajky sa útočník vťahuje do pokutového územia a zasahuje z ostrého uhla na 1: 0, pretože žiaden zo štyroch obrancov okolo neho statočne nestojí v ceste.

Druhý polčas sa začal ďalším zlým výkonom v obrane. Po faule na polovičnom poli prišiel priamy kop do päťky. Útočník nebol príliš stlačený a bez väčšej námahy dokázal vsietiť na 2: 0. Odtokové polia sa naďalej veselo kombinovali dopredu a naďalej nedbalo nakladali so svojimi šancami, takže Portugalci zostali dlho v hre, hoci priniesli len niekoľko sľubných akcií. Namiesto boja proti tomu chceli pískanie od Janisa, ktorý sa dal k dispozícii ako rozhodca a svoj prípad vykonal pokojne a sebavedome. Do pätnástich minút Diogo stratil loptu v pokutovom území, ale útočník namiesto chôdze k bráne loptu potiahol za bránu. Tretí gól padol v nadstavenom čase. Po faule v strede poľa priamy kop odplával do pokutového územia, kde oranžový hráč obklopený tromi červenými chytil loptu a umiestnil ju do brány.

20. októbra 2019 ⇒ FSV Ehaben II - FC Portugal II 1: 0 (0: 0)

Bojoval dobre a napriek tomu bol stratený

Napriek veľkej taktickej disciplíne a obetavému boju sa druhému nepodarilo ukradnúť bod získaný z klietky s umelým trávnikom v Ebringeri. Mauro vydal dva rôzne systémy pre obranu a ofenzívu. Dobre bola implementovaná najmä požiadavka dostať sa za loptu, keď ju mal súper. V 10. minúte mal Janis šancu v strede útočnej pozície, ale mal príliš zlé postavenie na to, aby loptu úplne zasiahol. 13. minúta sa pre Portosa mohla skončiť nešťastne, pretože Sascha, silný kapitán a herný dizajnér hostí, z diaľky trafil brvno. Po pol hodine dostali doručovatelia voľný kop, ktorý mohla Flo zabezpečiť v následnom slede, keď sa nikto predtým lopty nedotkol, čo bolo ešte nebezpečnejšie. Tri minúty pred zmenou Flo vystrelil z diaľky nad brvno. A o minútu neskôr bol v päťke ďalší hustý vzduch. Po rohu sú blokované dva pokusy o strelu Ebringer a nula bola v brejku.

29.09.2019 ⇒ FC Portugal II - BW Wiehre II 0: 8 (0: 1)

Lacnejšie o (pol) tucta

Alebo: učiť sa od prvého znamená učiť sa strácať. V každom prípade mala rezerva proti Wiehre dobrý balíček. Po dobrej polhodine mali Portoši šťastie, keď unikol útočník Mauro, ale loptu postavil vedľa odkrytej brány. Krátko pred zmenou spadol Daniel Martins tesne pred pokutovým územím Wiehremer a videl žltú kartu od Kevina. Slovná potýčka s Danielom na strelcov trochu zapôsobila, s malou podporou vetra potopil loptu v trojuholníku, aby počas prestávky viedol hostí.

Krátko po zmene si hostia pripísali druhý zásah, opäť sa priklonili neadekvátnou obrannou prácou. Aj pri treťom góle mužstvo chytilo protiútoky v pohybe dopredu. V tento deň však ofenzíva tiež významne prispela k zlým výsledkom. O desať minút nato útočníci viackrát narazili do brvna a žrde, nie však do prázdnej brány. Lepšie to dokázali modro-bieli, ktorí založili protiútok na 4: 0. Keďže sa zdalo byť také ľahké skórovať, Wiehre veselo zaútočil. Ale aj Portugalci, aj keď s rôznou mierou úspechu. Zatiaľ čo sa poštovné navzájom premárnilo pri premárňovaní najčistejších šancí, hostia mohli povzbudzovať dvakrát, pretože spätný pohyb bol do veľkej miery zastavený. Hra sa teda skončila 0: 6, aj keď 5: 8 alebo dokonca 5: 6 by určite bolo možné. A skutočnosť, že to bola prvá hra na tvrdom ihrisku, nie je ospravedlnením. Pretože ako vždy, oba tímy hrali na rovnakom povrchu.

22. 9. 2019 ⇒ VfR Pfaffenweiler II - FC Portugal II 4: 3 (2: 2)

Dajte mi päť dolárov aj na druhú

Plný gólov, ako to býva pri účasti Portugalcov, ale nakoniec môže súper pridať ďalších a body si necháva pre seba.

Po piatich minútach poštovné zaostalo podľa známej schémy: Strata lopty pri zvyšovaní hry, dlhá lopta v hornej časti, súper sa vzchopil a vedie. Ale druhý má návratové kvality a o päť minút bol vyrovnaný. Ingo strmo poslal Fabiho, ktorý sa ľahol na Kevina. Keď už publikum nariekalo, že Kevin posunul loptu príliš ďaleko, chytil ju akurát a trafil vzdialený roh do stavu 1: 1. A o desať minút neskôr sa portoovci ujali vedenia. Ingo z priameho kopu z takmer dvadsiatich metrov dobre kopol cez múr, takže brankár mohol loptu vyraziť len do vlastnej brány. Krátko nato Alex zabránil vyrovnaniu dobrou obranou po ďalšej chybe v obrane. Defenzívna pozičná hra zostáva neadekvátna. Ale až v 40. minúte mohli domáci využiť ďalšiu neistotu: K úplne samostatnému útočníkovi prišlo krídlo. Alexova strela tlieskala dopredu, ale okraj druhého útočníka, ktorý bol tiež narušený iba minimálne, sedel. Do brejku to teda bolo 2: 2.

01.09.2019 ⇒ SV Munzingen II - FC Portugal II 7: 4 (4: 2)

Dobre vychovaný, zle bránený

Druhý predviedol dobrú hru aj napriek určitým formačným obavám, aj keď nakoniec bol Munzinger ešte efektívnejší a priviedol domácich troch.

19. augusta 2019 ⇒ ASV Merdingen II - FC Portugal II 1: 2 (1: 0)

Nové miesta a nové tváre

Rezerva bola v Merdingene dobre zavedená víťazstvom v novej lige. Dvaja noví hráči sa prihlásili ako strelci gólov a preukázali úspešný nábor nových spolubojovníkov. Druhá to však mala na začiatku ťažké, súperovi zahralo veľa kariet pri hlasovaní. Alex bol pri mnohých spätných pokusoch žiadaný ako libero alebo dokonca ako upratovač. V desiatej minúte, ak bol návrat príliš krátky, došlo k jeho preplneniu. Útočník však našťastie loptu nielen pretiahol okolo Alexa, ale prešiel aj do prázdnej brány. Vpredu sa Ingo veľmi snažil zabezpečiť dlhé lopty, ale v polčase jednej bol často sám. Krátko pred prestávkovým hvizdom boli domáci rýchlo na ceste. Na pravom krídle útočník ušiel od obrancu a Alexa. Gašpar mohol chytiť iba jeho prudký center do brány.

Po zmene sa prejavili striedania Philippa. Päť minút po prestávke rozohrával Rui dlhú loptu pre Inga, ktorý sa otočil okolo obrancu a z jedenástich metrov buchol loptičkou pod žrď. Využil takmer každú loptu, len občas sa spoluhráči trápili s uchopením priameho prevodu. Výrazne sa podieľal aj na vedení. Najprv fauloval ten na ľavom krídle. Potom stiahol priamy kop z brány. Brankár nechal odrazenú loptu a striedajúci Benny technicky šikovne zdvihol loptu päsťou nad brankára. Hra bola otočená. Po pitnej prestávke mal dobrú príležitosť Merdinger ďalekonosnou strelou, ktorú Alex vyboxoval z trojuholníka. Obrana sa dostala pod čoraz väčší tlak. Niggi sa dvakrát vrhol na pokus o strelu a zásahom celého tela dokázal zabrániť zásahu. Krátko pred koncom pošmykol pri pokuse o zákrok a bol prepadnutý, ale Alex dokázal strelu zablokovať a víťazstvo zachrániť.