Istanbul sa blíži! Petkovič v semifinále Pekingu

Nemecká jednotka číslo jedna porazila Anastasiu Pavľučenkovovú dvoma vetami a môže naďalej snívať o sezónnom finále.

z tennisnet.com
posledná úprava: 7. októbra 2011, 14:16

blíži

S každou výhrou sa Andrea Petkovic (WTA 11) priblížila k svojmu snu zúčastniť sa finále sezóny ôsmich najlepších hráčok v Istanbule! Nemka sa dostala na semifinále na turnaji WTA Premier Mandatory Event v Pekingu a robí tak ďalšiu pôdu v boji o štartovacie miesto v Istanbule. Petkovič pred hŕstkou divákov zdolal Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú (WTA 16) 6: 3, 7: 6 (2), a preto je blízko návratu do top 10.

Tri hry v podaní na nulu

Petkovič odohral silný prvý set. Nemka oslabila iba v jednom zápase na podaní, keď nemohla potvrdiť predčasný brejk na 2: 0, ktorý Pavľučenkovová rozdala tromi dvojitými chybami. Inak bola Petkovičová neškodná, trikrát ju vyniesla na nulu a po druhej prestávke podávala na 5: 3 na zisk setu.

V druhom kole to vyzeralo, že nemecká jednotka číslo 1 sa prebojuje do semifinále. V čele 3: 1 mala Petkovičová štyri šance na brejky, všetky však nechala. Pavľučenkovová vyrovnala na 3: 3 a po dvanásťminútovej hre sa ujala prvého vedenia v zápase. Petkovicovi to viditeľne liezlo na nervy aj preto, že tých pár divákov na štadióne prerušilo hru.

Dobrá šanca na finále

Napriek tomu stretnutie naservírovala o niečo neskôr po tom, čo na 0: 4 znížila ruské podanie. Ale rovnako ako v predchádzajúcom zápase s Marion Bartoliovou si nemohla výhru domov ľahko priviesť. Pavľučenkovová uspela v doskoku a rozhodnutie musel priniesť tajbrejk. Tam pôsobil Petkovič mimoriadne silno, takmer neurobil chyby a do semifinále sa presunul po 1:58 hodinách.

Šanca na postup do finále je mimoriadne dobrá pre jedenásteho vo svetovom rebríčku. V semifinále musí Nemka čeliť Monice Niculescuovej (WTA 57). Rumunská kvalifikantka pokračovala vo svojom prekvapujúcom priebehu víťazstvom 3: 6, 6: 3, 6: 4 nad Mariou Kirilenkovou (WTA 24). Ak sa Petkovičovej podarí dostať do finále, predbehne v „Pretekoch do Istanbulu“ Marion Bartoliovú (momentálne ôsmu). Ďalším nebezpečenstvom pre obyvateľku Darmstadtu je Agnieszka Radwanská, ktorá je neporazená už deväť zápasov. Podľa výpočtov WTA je Poľka v ročnom hodnotení o 60 bodov pred Petkovičovou a je tiež v semifinále v Pekingu.(Text: cab; Foto: Jürgen Hasenkopf)