Naša záruka: bo + je to najlepšie Čo máme.

S týmto článkom dostanete ako bo+-Prístup predplatiteľa k zodpovedajúcim videám článkov, všetkým obrázkom článkov s funkciou zväčšenia, vzrušujúce galérie obrázkov k článku a tematicky súvisiace články.

bo+ stojí za jedným rozsiahle správy S multimediálny obsah, preskúmané pre vás nami a výlučne pre predplatiteľov.

ringer-oberliga

Švihom bedra položil Franco Kovacs v druhej minúte súpera na obe plecia.

KSV Appenweier vyhral cez víkend v súboji na RSV Schuttertal 21:17 a upevnil si druhé miesto v zápasníckej lige Südbaden.

Súboj KSV Appenweier s RSV Schuttertal sa začal o 30 minút neskôr, pretože sa nedostavil pridelený rozhodca. Oba tímy sa zhodli na zápasníckom trénerovi Ralfovi Wendlovi z Altenheimu, ktorý svoj prvý súboj bravúrne viedol. Víťazom zápasu sa stal Franco Kovacs, ktorý vyhral rameno.

55 kg GR-Roman: Mohamed Nemr ukončil súboj už po 25 sekundách švihom hlavy a Matthias Faißt pristál na oboch pleciach (0: 4). 120 kg voľný spôsob: Leo Kempf bol dominantným zápasníkom a dominoval svojmu súperovi Josefovi Meßnerovi. Kempf dokázal šikovnými útokmi na nohy znova a znova skórovať a nakoniec zvíťazil 10: 3 (1: 7).

60 kg voľný spôsob: Marco Schmidt sa stretol so silným Johannesom Hummelom a v prvej časti súboja bol vyrovnaný. V druhej polovici však Schmidt stratil koncepciu a dosiahol skóre 1:13 (5: 7). 96 kg GR-Roman: Josef Kempf musel bojovať proti silnému Martinovi Himmelsbachovi. Pekným vhadzovaním sa dostal do vedenia 5: 4. Himmelsbach však kontroval a niesol Kempfa na oboch pleciach (9: 7).

66 kg GR-Roman: Alexander Sauer mal mládežníckeho zápasníka s Dominikom Fehrenbacherom a bol po všetkých stránkach lepší. Po dvoch minútach bol Sauer víťazom prevahy 11: 0 (9:11). 84 kg voľný spôsob: Konstantin Schischenko bol na začiatku súboja zaskočený Ralphom Moserom a už bol 3: 0. Potom sa vrátil a zbieral bod po bode neustálymi útokmi na nohy. Po šiestich minútach Schischenko zvíťazil 14: 4 na body (10:14). 66 kg voľný spôsob: Franco Kovacs mal čo robiť s agilným Pascalom Fehrenbacherom. Boj kontroloval od začiatku a v druhej minúte Kovacs potiahol ukážkový švih bedrového kĺbu hlavy, z ktorého nebolo úniku. Týmto víťazstvom Kovacs vyniesol KSV Appenweier na víťaznú cestu (10:18). 84 kg GR-Roman: Johannes Kiefer sa stretol s Florianom Brosamerom. V hľadisku sa nezískali žiadne body, a tak musela po varovaniach rozhodnúť podlahová pozícia. Kiefer sa dal otočiť a prehrať s 0: 3 na body (12:18).

74 kg GR-Roman: Alexis Schultz musel nastúpiť proti rumunskému špičkovému zápasníkovi Tomimu Hinoveanuovi. To patrí k vrcholu a Schultz sa aj napriek silnému odporu nedokázal vyhnúť prehnanej porážke (16:18). 74 kg voľný spôsob: V poslednom súboji sa muselo rozhodnúť medzi Igorom Gruneschowom a Lukasom Himmelsbachom. Gruneschow ho nechal uvaliť na štýl a udelil dokonca dve tri hodnotenia.

Ale cez svoju nepotlačiteľnú vôľu zvíťaziť dokázal zvíťaziť v súboji 17: 9 a KSV zachránil celkové víťazstvo (17:21).

Druhý tím KSV Appenweier prehral v okresnej lige v Ringer proti ASV Renchen s 9:30. Získané body: Jan Wacker (4), Harry Jung (4) a Timo Dagenbach (1).