Super Bowl Kansas City otočil výsledok - Trump twittuje

Shakira a Jennifer Lopez zaspievali svoje najväčšie hity na Super Bowl LIV na zvyčajnej honosnej polčasovej šou vrátane ohňostrojov. Zistite, ako sa volala šou Jennifer Lopez a Shakira v Super Bowle. Ihrisko sa bleskovo vyčistilo a v druhom polčase mali 49ers lepší štart. Gould strelil ďalší košický gól, Mahomes potom pod tlakom hodil loptu na súpera. San Francisco chybu rýchlo potrestalo: Nasledujúci touchdown poskytoval útek Raheem Mostert.

bowl

Youtube Halftime Super Bowl

Mahomes naďalej zápasil so silnou obranou 49ers. Zadák podstúpil ďalší zákrok na začiatku záverečnej štvrtiny, potom sa objavil najcennejší hráč (MVP) predchádzajúcej sezóny a zaujal fanúšikov pred televíziou i v priamych prenosoch po celom svete. Po 44-yardovej prihrávke na Tyreek Hill našiel Mahome v tesnej koncovke Travis Kelce v koncovke - všetko bolo opäť otvorené.

Jimmy Garoppolo zo San Francisca s chybami v záverečných fázach

Pri nasledujúcej jazde už 49. gól nedokázal skórovať a po dobrých piatich minútach času dostal loptu späť Kansas City. Mahomes postupoval múdro, našiel svojho príjemcu prihrávky a touchdownovou prihrávkou priniesol Chiefs dopredu Damiena Williamsa.

Garoppolo bol vyzvaný o 20:24, ale nedokázal odolávať tlaku. Zadák, dvakrát záložný šampión v tíme New England Patriots, bol zrazený na štvrtý pokus krátko pred koncom. Kansas sa opäť dostal k lopte, Damien Williams si všetko vyjasnil 38-metrovým nájazdom do koncovky.

Prevratom po priebehu 21: 0 skončil hlavný tréner tímu Chiefs Andy Reid suchým kúzlom. Doteraz najúspešnejší tréner NFL bez prsteňa Super Bowl triumfoval prvýkrát v kariére a vyhral Super Bowl LIV - tu si prečítajte, čo znamenajú tri veľké písmená. V roku 2005 Reid prehral finále s Philadelphiou Eagles. Jedinými dvoma nemeckými šampiónmi v NFL zostávajú Markus Koch (1988, 1992) a Sebastian Vollmer (2015, 2017).

Okrem športovej podívanej bol Super Bowl aj ďalšou bitkou o rozpočty na reklamu. Napríklad Porsche predviedlo v televíznej reklame prenasledovanie vlasti Sebastiana Vettela. (sid/ac)