Taekwondo EM: Rabia Gülec berie bronz

rabia

V nedeľu sa skončil 22. európsky šampionát v taekwondu vo švajčiarskom Montreux. Išlo o posledné väčšie podujatie pred olympijskými hrami v Riu, kde budú európskych atlétov taekwonda reprezentovať 42 športovcov. Nemecký zväz taekwondo zahájil cestu do švajčiarskeho Montreux so 14. športovcami, ich športovým riaditeľom Holgerom Wunderlichom, ako aj ženským národným trénerom Carlosom Estevesom a mužským národným trénerom Azizom Acharkim a supervízormi. Medzi nimi aj nemeckí olympijskí účastníci Rabia Gülec, Tahir Gülec a Levent Tuncat.

Spomedzi 380 športovcov zo 48 krajín boli v štyroch súťažných dňoch v 16 hmotnostných kategóriách určení príslušní majstri Európy z roku 2016.

Nemecká únia taekwondo je šťastná, že má vo svojich radoch dvoch nových držiteľov medailí EM 2016: Rabia Gülec a Hamza Adnan-Karim. Nemeckí športovci majú celkovo 14 výhier dosiahnuté na tomto európskom šampionáte.

Záver športového riaditeľa Holgera Wunderlicha:

„Aj keď majú tento rok v auguste olympijské hry v Riu de Janeiro absolútnu prioritu, nie je DTU spokojná s medailovým výnosom 1 x striebro a 1 x bronz na európskom šampionáte 2016 vo švajčiarskom Montreux, najmä od konania DTU Tím má oveľa väčší potenciál na európskej úrovni. Bohužiaľ 6 z 8 štvrťfinále prehrali, čo tiež ukazuje, že bolo ešte niekoľko šancí na medaily. DTU bol vo Švajčiarsku s niekoľkými nováčikmi a mladými športovcami, ktorí mohli získať cenné skúsenosti pre budúcnosť a smerovanie do roku 2020. Príprava na olympijské hry bude mať najvyššiu prioritu v nasledujúcich 3 mesiacoch. Od 17. do 20. augusta 2016 sa v nemeckom olympijskom tíme v Taekwondu zúčastnia 3 športovci s Rabiou Gülec, Leventom Tuncat a Tahirom Gülecom. “

Zhrnutie - postup a výsledky turnaja.

V kategórii žien -62 kg s 24 účastníkmi. Rabia Gülec je tretia na európskom šampionáte v Montreux!

Posledná držiteľka bronzovej medaily z európskeho šampionátu Rabia Gülec odštartovala Majstrovstvá Európy 2016 v Montreux po bye víťazstvom 2: 1 proti Talianke Natalii d` Angelo. Vo štvrťfinále sa stretla so Švajčiarkou Ninou Kläyovou. Pred domácim publikom sa Švajčiarom nedarilo poraziť Rabia Gülec. Rabia Gülec využila svoje skúsenosti a zdolala Švajčiarov 1: 0. Vstup do EM semifinále bol perfektný. V semifinále nasledoval duel s Iremom Yamanom (Turecko). Po veľmi intenzívnej konkurencii sa do finále dostal Turec Irem Yaman výhrou 3: 1 nad Rabiou Gülec. Rabia Gülec dosiahla druhýkrát na európskom šampionáte tretie miesto. Irem Yaman zvíťazil vo finále a v roku 2016 sa stal majstrom Európy.

V kategórii mužov -68 kg s 38 účastníkmi, má nemecký zväz taekwondo Hamza Adnan-Karim nový Víťaz striebornej medaily majstra Európy 2016. Hamza Adnan-Karim odštartoval turnaj EM jasným pomerom 13: 2 proti Rakúšanovi Eduardovi Frankfordovi. Hamza Adnan-Karim, ktorého inšpiroval tento vynikajúci štart, v nasledujúcom kole porazil svojho súpera Ivana Pureseviča 1: 0. Vo štvrťfinále porazil technickým knokautom Litovčana Aurimasa Klemasa 14: 0. Vo finále sa stretol s klubovým kolegom a štvornásobným víťazom EM Servetom Tazegulom (Turecko). Po jasnom vedení prehral Hamza Adnan-Karim túto súťaž krátko pred koncom 5: 6. Servet Tazegul je teraz piatykrát víťazom európskeho šampionátu.

Alexander Bachmann štartoval v kategórii mužov do 87 kg, jeho zápas proti Arminovi Gredičovi 3: 1 a potom musel priznať prehru vo štvrťfinále proti neskoršiemu tretiemu európskemu šampionátu Drasko Jovanov (SRB) 3: 7.

V ženskej kategórii -73 kg, musel Yanna Schneider Ruska Arina Zhivotkova vo svojom úvodnom zápase 3:10 a predčasne vypadla z turnaja.

V kategórii žien +73 kg, porazený Lorena Brandl v prvom kole chorvátsky Golic Adamic s 1-0. Lorena Brandlová prehrala vo štvrťfinále s Nafiou Kusovou 0: 1 proti neskoršej druhej priečke EM.

V mužskej kategórii -74 kg, išiel Ewald Glesmann na EM turnaji. Jeho prvým súperom bol Bielorus Aleh Satsyk. Ewald Glesmann postúpil do ďalšieho kola 8: 4 a stretol sa s Talianom Claudiom Trevisom. Talian zvíťazil v súťaži 5: 3. Claudio Treviso bol tretí na európskom šampionáte.

V mužskej kategórii -80 kg, bojoval s olympijským účastníkom Tahir Gülec, po bye v druhom kole proti bieloruskému Uladzislau Saulukou. Po 0: 0 po štyroch kolách rozhodla porota v prospech Tahira Güleca. Vo štvrťfinále sa stretlo Tahir Gülec s Poliakom Piotrom Pazinskim. Po veľmi tvrdom boji prehral Tahir Gülec, ktorý by bol neskôr tretí na európskom šampionáte, 1: 0.

V ženskej kategórii -67 kg.
Štart v tejto kategórii Vanessa Körndl jej konkurencia proti poľskej Jagode Ulfigovej. Na prechod do ďalšieho kola stačilo nakoniec 2: 0. Tu sa stretla s Francúzkou Haby Niareovou. Pre Francúzov bola veľmi vzrušujúca konkurencia stratená 8:15. Francúzka si nakoniec zabezpečila tretie miesto na európskom šampionáte.

V Kategória ženy -53 kg, išiel Roxana v núdzi na začiatku.
Po bye bol prvým súperom Charlie Maddock. Bohužiaľ táto súťaž šla Angličankám za stavu 0: 3.

I.n kategória ženy -57 kg, stretnutie prišlo Anna-Lena Fromming proti Fínom Suvi Mikkonen. Anna Lena Frömming, ktorá vstúpila do súťaže európskych majstrov po bye, svoju prvú súťaž proti Fínkam jednoznačne prehrala 1: 8.

V Kategória muži -54 kg, Má Abdullatif Sezgin skvelý štart európskeho šampionátu. Vo svojej prvej súťaži porazil Cyperského Georgiosa Nicolaoua jednoznačne 6: 1. Proti umiestnenému číslu 1 Jackovi Wooleymu zvíťazil Abdullatif Sezgin v ďalšom kole 7: 5. Vo štvrťfinále Abdullatif Sezgin bojoval proti Rusovi Michailovi Artamonovovi a svoj boj prehral 5:10. Na treťom mieste v kategórii EM sa umiestnil Michail Artamonov.

V mužskej kategórii -58 kg, začala kvalifikácia RIO Levent Tuncat po rozlúčke, proti Angličanovi Feyi Pearceovi na jeho turnaji EM. Mnoho divákov bolo veľmi prekvapených, že olympijský účastník Levent Tuncat prehral svoju konkurenciu s 15:18, a preto bol predčasne vyradený z turnaja európskych majstrov. Feyi Pearceová bola na európskom šampionáte tretia.

V kategórii ženy -46 kg, išiel Shae Rom Kim pre DTU na začiatku.
Prvý zápas vyhrala nad Chorvátkou Tenou Marinovičovou jasne 4: 1. Úspech sa dostavil v ďalšom kole, štvrťfinále. Shae Rom Kim prehrala svoju konkurenciu proti budúcej šampiónke Európy Iryne Romoldanovej vysoko 0: 1.

I.v kategórii ženy -49 kg, stratený Giuliana Federici jej súťaž európskych majstroviek proti Chorvátke Kristine Tomicovej 0: 3.